17.3.11

Ma pole kindel, et ma veel k6iki asju mäletan, mis ma teinud olen aga proovin midagi meelde tuletada. Jaanarist siis.. see oli päris ammu tegelikult.
Igatahes vaheaeg sai läbi ja siis kool hakka jälle loomulikult. Suht veerandi alguses vahetasin klassi ka. Nii, et nyyd käin D klassis. Muidu programm jms on ikka sama, lihtsalt teised inimesed, teine tunniplaan. Olen nyyd Annaga yhes klassis ja hoopis toredam on. Ja muidu on ka uued klassikaaslased toredamad. Muidugi on ikka natuke tunda, et kui näiteks minu k6rval on koht vaba ja kuskil mujal ka, siis nad loomulikult istuvad kuskile mujale. Aga rootslased ongi sellised häbelikumad. Mis teha.
Siis millalgi jaanuaris veetsime mina, Caro ja Lotte nädalavahetuse pere s6prade juures. Sest ema ja isa läksid kuskile spa hotelli(isa oli selle emale synnipäevaks kinkinud juba tykk aega tagasi). Igatahes oli see päris l6bus, mängisime lauamänge vaatasime filme. Sain ka mingit 6udusfilmi yle pika aja kellegiga koos vaadada. Lihtsalt mul siin peres pole kedagi kellele 6udukad meeldiksid, peale minu. :D Igatahes ma kirjutan natuke neist ka kelle juures me olime, sest me teeme nendega päris palju asju koos ja siis on lihtsam nimedega kirjutada. Seal on siis ema Julie ja isa Mihhael(nii hääldatakse igatahes) ja siis neil on kaks last, 8 aastane Leonie ja 6 aastane Mattis. Nad muidugi sakslased tegelikult. ;)
Käsime siis nendega koos ka suusatamas. Slaalomi suuskadega muidugi. Ja see oli täpselt teine kord minu elus. Oligi nii, et Mihhael kysis mul et: Kui palju sa seda enne teinud oled? Ma et, jahm.. see teine kord terve mu elu jooksul. :D
Mis siis veel jaanuari kuus tegime.. Ma ei mäletagi praegu. Kindalsti oli midagi.

Millalgi käisime Jokkmokkis laadal ka. Ma pole kindel millal see oli. See on yks väga suur laat siin p6hjas. Ja see on p6hiliselt igasugu saami asjadega. Ja paljud saamid tulevad ka sinna kokku. Sealt sai osta igasugu karvamytse, sokke, erinevaid loomanahku ja k6ike muud v6imalikku. Ja siis p6hjap6trade rongkäik oli ka seal. Mul on sellest m6ni pilt ka ja siis nad jäid seal rahva keskel seisma ja lapsed said neile pai teha jms. Ma tegin ka pai. :D Siis sai seal veel näiteks helikopteriga yhe ringi s6ita. Aga see oli ysna kallis, nii et selle asemel läksime koertekelguga s6itma. See kus koerda ees on ja veavad. Lahe oli. Palju just s6ita ei saanud,aga nyyd olen vähemalt proovinud seda. Need kes meie kelgu ees olid ei olnud need "t6elised kelgukoerad" aga tööd tegid nad siiski väga hästi. Ja nad tahtsid täiega ise joosta ja kelku vedada, sest siis kui nad seal seisid ja ootasid olid nad hästi rahutud ja haukusid. Ja s6na kuulasid nad ka hästi. Sest see kes juhtis ju hyydis neile, vasakule, paremale.. aeglasemini, seis jms.
Aga me väga kaua seal laadal ei olnud, sest kylm hakkas ja lund sadas ka palju.

Millalgi oli meil kooriga ka yks kontsert. V6i noh tegelikult pidi see olema nagu ristimine ja siis me lihtsalt laulsime seal. Kuigi ma täpselt ei saanudki aru, oli see siis ristimine v6i mitte. Sest lihtsalt lapsed läksid ette seal ja panid mingi kyynla p6lema.. Ma arvan, et see oli midagi muud siiski.
Ja siis kooriga laulsime veel kaasa Sonja Alden kontserdil. Ta minu arust väga kuulus pole aga igatahes laulab ta väga hästi. Oleme kooris enne ka m6ndasid tema laule laulnud. Igatahes olime me nagu taustalauljad m6ndadele lauludele, koos teiste kooridega. Nii et kokku tegime yhe suure koori koos umbes 100 inimesega.

Siis veebruaris oli k6ige tähtsam asi Sportlov. Ehk spordivaheaeg. Eestis meil ju midagi sellist ei ole. Siin on see aga ja siis tavaliselt sellel ajal k6ik kas s6idavad kuskile suusareisile v6i lihtsalt käivad palju suusatamas jms. Meie s6itsime suusareisile. Kohta mille nimi on Hemavan. See on norra piiri ääres ja vist k6ige suurem suusatamis koht P6hja-Rootsis. S6itsime sinna laupäeval, kuskil 6 tundi s6itsime, oma autoga. Tyytu oli aga kohale j6udsime k6ik, isegi koer oli kaasas. Olime seal yyrinud yhe korteri ja siis meie peal olevas korteris olid Julie ja nende pere. Nii et veetsimegi terve nädalala nendega koos. Käisime muidugi iga päev suusatamas ja nyyd ma v6i öelda, et ma oskan juba palju paremini seda. Vahepeal muidugi kukkusin ka natuke, sest peab ju ikka ka. Aga muidu kondid luud jäid k6ik terveks. Esimestel päevadel oli hästi ilus ilm aga hiljem läks tormisemaks. 6htuti ja öö läbi tuiskas lund ja siis päeval oli jälle ilusam. Aga muidu k6rgemates kohtades oli ikka hästi tuuline. Yhe koha peal oli ikka nii et tundsid kuidas päris jää tykke sadas. See polnud lumi. Ma s6itsin ka paaril korral m6nes suuremast ja järsumast mäest alla, aga see oli rohkem alguses. Sest hiljem hakkasid p6lved kergesti valutama ja jalad väsisid ruttu ära ja ma ei tahtnud siis enam nii järskudele minna. Sest see on ikkagi ju palju palju raskem. Eriti veel siis kui seal palju lund on ja see pole ära aetud. Just nii seal oligi. Muidu kokkuv6ttes oli see nädal väga väga tore. S6itsime tagasi koju järgmisel laupäeval, nii et saigi täpselt nädal seal olla. Polnud kunagi varem midagi sellist teinud. Ja ehk saab järgmine aasta millalgi siis kui siin ka vaheaeg on uuesti minna k6ik koos.

Ahjaa, selle unustasin mainimata, et nyyd käib mul k6ik siin ainult rootsi keeles. Pärast j6ule ikka suutsin otsusele j6uda, et pean ikka rootsi keeles rääkima hakkama. Ja me olime Annaga kokku leppinud, et siis kui samasse klassi saame räägime ainult rootsi keeles. Ja nii me tegimegi siis. Alguses oli kyll natuke raske, sest kui ma mingit s6na ei teadnud kippusin inglise keeles ikka seletama, aga nyyd kyll enam mitte.

Veebruaris oli meil veel keskaastaseminar. Saime jälle k6ik kes siin p6hjas elavad kokku. Tegime mingi keeletesti ja siis rääkisime yleyldse igasugu asjadest. 6htul vaatasime filmi ja järgmisel päeval läksime ujuma, veekeskusesse.. Bodenis oli see, ni et lähedal. Ja see oli väga tore nädalavahetus. Kahjuks oli see viimane mis meil niimoodi ainult siin on. Sest see viimane mis veel tuleb mais, on Stockholmis. Ja siis on seal k6ik kes YFUga Rootsis on koos.

Nii imelik on m6elda et p6him6tteliselt ainult 3 kuud ongi veel jäänud. Ja 7 kuud juba oldud. Muidu oli ikka, et ohh aega veel kyll ja kyll, kuid nyyd järsku enam pole.
Siit Rootsist pean ära minema 1.juulil, s6ida Saksamaale kus on meil YES seminar. Mis kestab 5.ndani kui ma 6igesti just nyyd mäletan. Ja siis sealt koju kuidagimoodi.

Nyyd tuli veel midagi meelde mis ma teinud olen. Pärast vaheaega käisime tavatt see nii kerge oleks. Sest need slaalomi suusad on ju hästi rasked koos raskete saabastega mis on täielikult suusa kyljes kinni. Aga need tavaliselt on juu nii peenikesed ja lahtised. Nii kerge oli. :D Ja siis tegime väljas pikniku ja kypsetasime liha. Veebruari kuus, lumega. Esimest korda, kui midagi sellist tegin. :D Aga tore oli. Ainult et l6pus hakkas kylm sest päike loojus juba ja olime seal suht kaua juba istunud ka. Lihaga läks kauem aega, sest meil oli just uus asi ostetud selle kypsetamiseks ja see tuli p6him6tteliselt "ette valmistada".

Siis eelmine nädalavahetus käisime restoranis söömas. Oleme seal enne ka käinud ja esal on häst hea toit. See ei ole linnas sees, see on k6rvalkylas, Sunderbynis. Muidu tavaliselt kui ma seal käisin siis tellisin pitsat. Sest seal on lihtsalt k6ige paremad pitsad. Aga see kord tellisin midagi hoopis muud. Polnud yldse kindel, mis see oli, lihtsalt aru sain nii palju et see oli midag mozzarella ja kanaga, nii et tellisin selle. Ja hästi hea oli. Kuigi esimes korraga kui ma seda nägin, m6tlesin, et, ma ei usu et see mulle maitseb. Sest ma tavaliselt mulle sellised erilised toidud eriti ei meeldi. Rohkem tavalise kartulipudru inimene. :D Aga see oli hea. Maksis ka muidugi peaaegu 200 SEK.

Nyyd eile helistas mulle minu klaveri6petaja siin. Kes on oktoobrikuust kadunud olnud. Haiguslehel?? Ma ei kujuta ette mis tal siis oli, et ta niiiii kaua tööle ei tohtinud tulla. Igatahes ytles ta et järgmise nädala neljapäeval saab jälle tundi. JEEEE!! Ma kysin talt, äkki saab kuidagi moodi et 2 korda nädalas oleks. Sest see on ju ainult pool tundi, vahel isegi vähem. Ja ma vahepeal pole eriti harjutanud ka ja siis oleks hea kui jälle saaks rohkem mängida. Kodus on meil muidu ikka veel klaver häälestamata, aga ehk saab korda varsti. Loodan.

Ja siis 2.aprilli tuleb meil kooriga kontsert. Ja millalgi mais tuleb ka ja siis ma saan seal 2 klaveripala mängida. Muidugi selleks pean ma need ju selgeks ka 6ppima..Milleks on muidugi vaja klaverit, et harjutada. Aga jah, eks näeb siis.

Hetkel mul kyll midagi rohkem meelde ei tule, ja tund hakkab ka kohe varsti.

No comments:

Post a Comment